A legnagyobb kérdés valójában az, hogy van-e érdemi elfordulás a kormánypártoktól.
„Nem az a fontos kérdés, hogy mi történik a KATA-tüntetéseken, hanem az, hogy a hatásuk hogyan csapódik le a közvéleményben. A hídfoglalásoknak és vonulásoknak tömegvonzó ereje szemlátomást nincs, de nem tudjuk, a passzív szemlélők mit gondolnak. A hétvégi időközi választások eredménye arra utal, hogy a demonstrációknak a kormánypárti többséget egyelőre megkarcolniuk sem sikerült: négyből hármat nyert a Fidesz jelöltje, a negyediket nyolc (!) szavazatos hátránnyal veszítette el egy független jelölttel szemben. De hogy hosszabb távon merre fordul a közvélemény, még nem tudjuk.
Hogy mit gondolnak a fővárosi autósok, akik a hídfoglalások idején a dugóban araszolva pöfögtették el az üzemanyagot, és mit gondolnak azok, akiknek a villamosa beragadt a hídon, még ezt sem tudjuk. Nyilván vannak közöttük, akiknek fáj, hogy kiestek a KATA lehetőségéből, és olyanok is, akik szurkolnak minden kormánykritikus demonstrációnak, de hogy az ellentétes érzések közül melyik dominál, még szintén nem tudjuk.
A legnagyobb kérdés valójában az, hogy van-e érdemi elfordulás a kormánypártoktól. A közvéleménykutatók bizonyára megmérik majd a hatásokat, és a politikusok bölcsen teszik, ha számolnak az eredményekkel. Csak nehogy Pulai András adatait vegyék figyelembe. Annál az is jobb, ha fej vagy írást játszanak egy tízforintossal. Azzal legalább ötven százalék az esélye, hogy eltalálják az eredményt.”
Fotó: Facebook